Trzej Brodaci - kuraszkowskie legendy

kon3.png [139 KB]

Autorem komiksu jest Jakub „Ryba” Rotte, który studiuje architekturę, a na co dzień rozmyśla o budynkach. Miłość do komiksu wzbudził w nim Kaczor Donald jeszcze w szkole podstawowej. Kuba przez całe liceum plastyczne rysował komiksy. Przesyt poczuł w ostatniej klasie i wtedy przerwał ich tworzenie. Dziś wraz z Trzema Brodatymi powraca do tej wspaniałej sztuki.

Po co ten komiks?

Projekt powstał dla Akademii Kuraszków, ale nie tylko. Trzej Brodaci zostali powołani do życia by bawić oraz spojrzeć na historię z przymrużeniem oka i pokazać jej autentyczny język. Autor stara się również zbierać informacje na temat czasów, w których żyją bohaterowie tej historii, czyli późnego średniowiecza. Ilustracja przedstawiająca Prusice poparta jest studiami nad parcelacją miasta tuż po jego lokacji.

Kim są Brodaci?

Ci trzej młodzi rycerze to pewnego rodzaju autoportret. Relacja z samym sobą jest wielkim źródłem inspiracji, dlatego nadał każdemu z nich cechy, które obserwuje u siebie. 

Co będzie dalej?

Jeszcze mało wiemy o tym, co dzieje się w okolicy. Lasy, pola i doliny - jakie tajemnice skrywają? Kim jest kupiec Lambert i co knuje w swojej miejskiej kamienicy? Czy grupa bandytów odnajdzie swojego przyjaciela Nerwa? Czy Nerw i Goczałek wydostaną się poza mury miasta? Czy Baldwin odnajdzie swoją drugą połowę? Skąd Gawin ma tyle siły? Czy Lancelot zawsze jest taki opanowany? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w następnej części komiksu Trzej Brodaci pod tytułem „Zmówiny”.

 konik1.png [230 KB]

 

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki

Logo restauracji San Thai