rekreacyjna-akademia-kuraszkow.jpg

Akademia nordic walking

nordicwalking.png [112 KB]

Nordic walking łączy tradycyjny marsz z jazdą na nartach biegowych. Odzwierciedla naturalny chód, tyle że z kijkami w dłoniach. Ruch jest swobodny i niewymuszony, a kijki sprawiają, że trening jest skuteczniejszy. Niewątpliwą zaletą nordic walking jest fakt, iż może uprawiać go każdy, niezależnie od płci i wieku. Zanim jednak zdecydujemy się na tę aktywność fizyczną, należy poznać kilka zasad prawidłowego chodzenia z kijkami, które oparte są na połączeniu pracy nóg z pracą rąk.

 Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda niewinnie i prosto 

Jak każda forma sportu, taki spacer poprawia kondycję, wydolność organizmu oraz odciąża stawy. Dzięki zastosowaniu kijków wędrówki są łatwiejsze, można chodzić dłużej bez zmęczenia. Nawet osoby starsze i po przebyciu choroby mogą spokojnie uprawiać nordic walking. Co ważne podczas treningu w organizmie produkowane są w większej ilości endorfiny, dzięki którym poprawia się nasz nastrój i samopoczucie.

Technika prawidłowego chodzenia jest kluczem do sukcesu. Jej naukę zaczynamy bez kijków, stawiając długie kroki od pięty. Szczególną uwagę należy zwrócić na postawę - plecy muszą być wyprostowane, ramiona rozluźnione, patrzymy przed siebie, a nie pod nogi. Początkowo kije ciągniemy za sobą, cały czas pilnując wyprostowanej sylwetki. Następnie dołączamy wymachy ramion i wprawiamy kijki w ruch, ale nie wbijając ich w ziemię. Kiedy opanujemy powyższe podstawy, chwytamy rękojeść kijka dłonią i staramy się wbić go w podłoże. Odepchnięcie powinno mieć kierunek do tyłu (a nie do dołu). Ręka wysunięta do przodu nie może być wyżej od linii pępka, a miejsce wbicia kija to mniej więcej połowa kroku. Wbijamy kij w podłoże dłonią zamkniętą na rękojeści, ręka prosta przechodzi przez linię biodra do tyłu – odpychamy się od podłoża, puszczamy kij, otwierając dłoń, i przenosimy go do przodu. Rękawiczka przy kijkach pozwala na powrotny ruch ręki bez konieczności trzymania rękojeści, bo sprawia, że kije są cały czas przymocowane do dłoni. Należy pamiętać, że ostre zakończenia kijków, czyli groty, zawsze powinny znajdować się z tyłu.

Spaceruj po Kuraszkowie z trenerem

Jak widać, podstawą jest prawidłowy wzorzec ruchowy. Dbając o Wasze zdrowie przygotowaliśmy Akademię Nordic Walking, podczas której o Waszą kondycję zadba wykwalifikowany trener. Zaprezentuje prawidłową postawę oraz pracę nóg i rąk, opowie o okolicy pokazując wszystkie jej uroki. A tych u nas dostatek - leśne dukty, wzgórza, łąki.

 Cennik

ilość uczestników cena za osobę
4 40zł
5 i więcej 30zł
  • minimalna ilość uczestników: 4 osoby
  • cena zawiera wypożyczenie kijków oraz opiekę instruktora

* Akademia dostępna po wcześniejszym umówieniu się

konie w grupie.png [422 KB]

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki

Logo restauracji San Thai