rekreacyjna-akademia-kuraszkow.jpg

Wyprawy Odkrywców

wynalazcy.png [133 KB]

Questing - Wyprawy Odkrwców

Questing jest edukacyjną grą terenową, łączącą w sobie elementy zabawy, nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Powstał w Stanach Zjednoczonych, w Polsce z powodzeniem rozwija się od kilku lat. Jest to także oryginalna metoda odkrywania i promocji dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego danego regionu czy miejscowości. Uczestnicy zabawy poruszają się nieoznakowanymi trasami na podstawie wierszowanych wskazówek. Ich celem jest odnalezienie skarbu i odgadnięcie hasła. Każdy quest prezentuje konkretny temat, dlatego w jednej miejscowości może powstać kilka wypraw odkrywców prezentujących różne aspekty lokalnej specyfiki. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi uczestnika gry na wyjątkowe elementy danego miejsca związane z lokalną przyrodą, historią i kulturą. Ważne przy tym jest odkrywanie niezwykłego, unikalnego charakteru przestrzeni - ducha miejsca. Istotne w wyprawach odkrywców jest zwrócenie uwagi na zwyczajne z pozoru miejsca, dostrzeżenie w nich wyjątkowości i atrakcyjności.

Kuraszkowskie skarby

W Kuraszkowie działają dwie Wyprawy Odkrywców. Pierwsza z nich nosi nazwę Tropem Kuraszkowskich Pasjonatów i trwa około godziny. Wyprawa przedstawia ciekawych ludzi z Kuraszkowa, ich pasje, zamiłowania, trud życia codziennego oraz przeszkody jakie napotykają pracując na rzecz społeczności lokalnej. Druga wyprawa to Kuraszków początków dwudziestego wieku. Ten krótki, 30-minutowy spacer przeniesie Cię do początków XX-wiecznego Kuraszkowa, gdzie poznasz ciekawe miejsca tej urokliwej miejscowości wraz z ich ponad 100 letnią historią. Obie wyprawy należy rozpocząć przy Schronisku Młodzieżowym Dworek Kuraszków na ulicy Turystycznej 2. Takie spacery, w specyficznym mikroklimacie Kuraszkowa, poprawią tężyznę fizyczną oraz wydolność płuc, ale przede wszystkim są świetną formą aktywnego spędzania czasu.

Wyprawy zostały stworzone przy współpracy Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Kuraszkowa Lipowa Dolina, a ich opiekunem jest Pan Waldemar Brożyna. Aby rozpocząć wycieczki należy pobrać ze strony questy instrukcję poszukiwania skarbu. 

kuraszkow-poczatkow-dwudziestego-wieku.jpg [355 KB]     tropem-kuraszkowskich-pasjonatow.jpg [405 KB]

konie w grupie.png [422 KB]

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki

Logo restauracji San Thai