edukacyjna-akademia-kuraszkow.jpg

Akademia miodu

miodu.png [199 KB]

Ścieżka pszczelarska w Godzięcinie

Godzięcin jest malutką miejscowością, leżącą pośród bujnych lasów. Poza pięknym otoczeniem, wioska kryje wiele atrakcyjnych turystycznie obiektów. Są to między innymi zabytkowy park oraz pałac, zabudowania dworskie i folwarczne oraz kościół o szachulcowej konstrukcji. Jest tam także gospodarstwo, które hoduje pszczoły i produkuje naturalne miody. I właśnie tę wyjątkową atrakcję chcemy Wam zaproponować. 

Podstawowym zadaniem ścieżki pszczelarskiej jest ochrona zagrożonych wyginięciem dziko żyjących zapylaczy oraz roślin, których naturalne siedliska bytowania znikają z uwagi na powstawanie dużych gospodarstw rolnych oraz zmiany w budownictwie i urbanistyce. Drugim celem jest poprawa pogłowia pszczół wśród okolicznych pszczelarzy. Celem nadrzędnym jest zaś podnoszenie wiedzy pszczelarskiej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Właściciele opowiedzą o życiu pszczół, historii bartnictwa i o tym jak porozumiewają się pszczoły. Dadzą uczestnikom stroje bartnika i zaprezentują ule oraz pasiekę, gdzie będzie można zobaczyć pszczoły w ich naturalnym środowisku. Zobaczycie jak owady gromadzą miód, gdzie matka składa jajeczka z których wygryzie się truteń, robotnica lub matka. Bardzo ważnym elementem ścieżki pszczelarskiej są także rośliny, bez których owady nie mogą żyć. Na ścieżce zobaczymy rośliny chronione takie jak: kalina koralowa, przebiśnieg, śnieżyca wiosenna, przylaszczki, grążel żółty, wiciokrzew pomorski i wiele innych. Zobaczymy też powszechnie występujące w naszym regionie drzewa i krzewy przydatne owadom jako dostarczyciele pyłku (brzoza, leszczyna, sumak, kasztanowiec), nektaru (lipa, robinia akacjowa, robinia lepka i omszona), dostarczających spadzi i składników na propolis (dęby, klony, modrzewie, sosny) i wiele innych. Na samym końcu zwiedzania odbędzie się degustacja różnych gatunków miodu w tym miodów pitnych.

Akademia miodu i pszczoły

Tę akademię możemy zorganizować w dwojaki sposób. W pierwszej opcji wsiadamy wspólnie na rowery, przemierzamy pobliskie lasy, docieramy na miejsce, zwiedzamy pasiekę i próbujemy pysznych miodów, a następnie wracamy rowerami do Kuraszkowa. Drugim rozwiązaniem, już mniej wymagającym, jest zorganizowanie dojazdu i powrotu naszym busem. 

  Cena /os.
Pakiet  70 zł

W cenie pakietu jest:

  • przejście ścieżki dydaktycznej
  • transport
  • butelka wody
  • słoiczek dowolnie wybranego miodu
  • degustacja miodu i chleba z naszej chlebowni
  • opiekę trenera

 * Akademia dostępna po wcześniejszym umówieniu się

konie w grupie.png [422 KB]

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki

Logo restauracji San Thai