22-konska-akademia-kuraszkow.jpg

O Akademii końskiej

konie w grupie.png [422 KB]

Końska Akademia Kuraszków

Stadnina koni prowadzona jest z miłością i pasją. Gospodarz, trenerzy oraz cała załoga Akademii Końskiej, traktują zwierzęta jak rodzinę. Kuraszkowska stajnia stworzona została z myślą o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz komforcie naszych podopiecznych. Wszystkie boksy zbudowane są zgodnie ze sztuką i normami obowiązującymi dla tego typu obiektów. Ciężarne klacze mają swój boks porodowy. Każdy zwierzak jest traktowany jako pełnowartościowy członek naszej społeczności.

Akademia Końska jest pierwszą aktywnością jaka powstała w Akademii Kuraszków. W świat koni wkładamy całe nasze serce. Miłość do tych zwierząt zapoczątkowała inne akademie związane z przyrodą, ruchem i rekreacją. Pokażemy Ci tutaj nasze umiłowanie do koni i do natury. Spędź weekend pod Wrocławiem i oddaj się swoim pasjom!

Ceny

  10min 30min 45min 1h
Przejazd bryczką małą (do 3 osób)/dużą (do 11osób) x x x 300zł/450zł
Jazda indywidualna (w tym 15 min. siodłanie i czyszczenie konia)    x 100zł x
Jazda rekreacyjna x x

50zł

x
Jazda w terenie x x 60zł
Oprowadzanki 20zł x x x
Oprowadzanki dla grup, szkół x x x 100zł
Lonża x 50zł 80zł x
Hipoterapia x 35zł  x x

*ceny obowiązują od 26.04.2021

Znajdujące się przy Akademii pastwiska stanowią wybieg dla koni, gdzie często wypuszczane są bez siodła - sote. Pobliskie łąki są tym samym miejscem, gdzie odbywa się nauka jazdy konnej. Przy samej akademii wybudowana została całoroczna, nowoczesna kryta ujeżdżalnia, maszyna do trenowania koni, okólnik.

Kryta ujeżdżalnia

Deszcze, śnieżyce, wichury - to tylko niektóre z utrudnień, jakie czyhają na jeźdźców. W Akademii Kuraszków pogoda nam nie straszna! My nie odmawiamy sobie przyjemności jazdy konnej, kiedy aura nie sprzyja. Całoroczna, nowoczesna, pełnowymiarowa, oświetlona ujeżdżalnia spełnia oczekiwania i standardy jeźdźców! Kwarcowe, nawilżane podłoże na całym świecie jest rekomendowane jako najlepsze dla koni. Oprócz komfortu jazdy, zadbaliśmy o nasze ukochane zwierzęta. Bezpieczeństwo oraz ich wygoda to dla nas sprawa kluczowa. Osoby towarzyszące zapraszamy na antresolę znajdującą się wewnątrz ujeżdżalni. Stąd z góry można oglądać zabawy koni z konnymi, a w chłodne dni napić się ciepłej herbaty i pysznego kakao. Zapraszamy także na jazdy wieczorne.

Nasi trenerzy

Osoby wspaniałe, cierpliwe, pełne pasji i miłości do koni:
Pani Wiktoria Juszczyk - 782 337 538
Pan Bartłomiej Jędrzejczyk - 792 432 065

 

Nasi końscy podopieczni  

LADY Najstarsza dwudziestoletnia, przyjechała do nas z Krakowa, jest wspaniałym koniem-profesorem. Jako prawdziwa dama jest  bardzo cierpliwa i chętnie uczy początkujących jeźdźców skakać przez pierwsze przeszkody. Jest byłą WKKW-istką, brała udział w wielu zawodach. Na swoim koncie ma wiele sukcesów!
EMIL Siwek, ślązak pokaźnych rozmiarów. Bardzo uroczy, jeźdźcy wspominając jazdę na nim, używają stwierdzenia, że "siedzi się na nim jak na kanapie".
NILA Uwielbia się przytulać, niezwykły z niej pieszczoch :) Ma dwie córki - Queen Nutkę oraz Amua.
QUEEN NUTKA Przepiękna, grzeczna klacz. Podobnie jak jej mamusia- duży z niej przytulas :)
AMUA Nasza  "malutka" złośnica, piękna i jedyna w swoim rodzaju.
LAWINA Bardzo cierpliwa i wyrozumiała klacz, na niej dzieci poznają pierwsze widoki z siodła.
LOLEK Syn Lawiny, mały urwis ale bardzo milusiński.
LUCEK Przepięknie umaszczony. Podobnie jak jego brat Lolek urwis.
JOKE I WIESIEK       Dla najmłodszych i najmniejszych, dwa kucyki szetlandzkie, mama i synuś, przemiłe pieszczochy, przy nich dzieci uczą się pierwszej pielęgnacji konia.
DEBBY Od pierwszego dnia zdobyła serca naszych jeźdźców zarówno początkujących, jak i tych dłużej jeżdżących
FLEUR Nasz "kwiatuszek", często nazywana po prostu RUDĄ, ze względu na umaszczenie.
DOYALINE Bardzo urodziwa klacz. Jej silna stroną są skoki.
ELMA Koń fryzyjski, bardzo majestatyczny i urodziwy, uwielbia być w centrum zainteresowania.
NESTI Siwa kucka rasy walijskiej. Jest najnowszym koniem w stajni, bardzo energiczna i wesoła.
LEA LAYLA Córka Lady, klaczka o niezwykle uroczym wyglądzie. Jej delikatność i niepowtarzalny ruch oddają jej charakter. Jest bardzo ciekawa świata i uwielbia drapanie po szyi. A przede wszystkim szczególnie przyjaźni się z Dafne. 
DAFNE Jej matka to Elma. Jest pewniejsza siebie od swojej młodszej koleżanki Lea Layli. Kara maść dodaje jej urokliwości, przez co wygląda niczym koń z filmu. Niesamowicie szybko rośnie! Jest niezwykle grzeczna i opanowana - daje bardzo dobry przykład swojej koleżance!
ROXANA I BELLA BIANCA S Dwie młode, o zrównoważonym temperamencie, piękne skarogniade klacze. Idealnie sprawdzają się jako para zaprzęgowa.

latawca.png [151 KB]

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki