22-konska-akademia-kuraszkow.jpg

O Akademii końskiej

konie w grupie.png [422 KB]

Końska Akademia Kuraszków

Stadnina koni prowadzona jest z miłością i pasją. Gospodarz, trenerzy oraz cała załoga Akademii Końskiej, traktują zwierzęta jak rodzinę. Kuraszkowska stajnia stworzona została z myślą o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz komforcie naszych podopiecznych. Wszystkie boksy zbudowane są zgodnie ze sztuką i normami obowiązującymi dla tego typu obiektów. Ciężarne klacze mają swój boks porodowy. Każdy zwierzak jest traktowany jako pełnowartościowy członek naszej społeczności.

Akademia Końska jest pierwszą aktywnością jaka powstała w Akademii Kuraszków. W świat koni wkładamy całe nasze serce. Miłość do tych zwierząt zapoczątkowała inne akademie związane z przyrodą, ruchem i rekreacją. Pokażemy Ci tutaj nasze umiłowanie do koni i do natury. Spędź weekend pod Wrocławiem i oddaj się swoim pasjom!

 

  10min 30min 45min 1h
Nauka siodłania i przygotowania konia do jazdy x 50zł x x
Jazda w grupie dla początkujących (max. 3 os.)  x 90zł x
Jazda konna x x

x

90zł
Lonża x 95zł x
Oprowadzanki 30zł x x 160zł
Jazda w terenie
x x x 120zł
Jazda indywidualna x x x 160zł
Jazda konna karnet 4 lekcje        340 zł 

*ceny obowiązują od 01.09.2024

Znajdujące się przy Akademii pastwiska stanowią wybieg dla koni, gdzie często wypuszczane są bez siodła - sote. Pobliskie łąki są tym samym miejscem, gdzie odbywa się nauka jazdy konnej. Przy samej akademii wybudowana została całoroczna, nowoczesna kryta ujeżdżalnia, maszyna do trenowania koni, okólnik.

Kryta ujeżdżalnia

Deszcze, śnieżyce, wichury - to tylko niektóre z utrudnień, jakie czyhają na jeźdźców. W Akademii Kuraszków pogoda nam nie straszna! My nie odmawiamy sobie przyjemności jazdy konnej, kiedy aura nie sprzyja. Całoroczna, nowoczesna, pełnowymiarowa, oświetlona ujeżdżalnia spełnia oczekiwania i standardy jeźdźców! Kwarcowe, nawilżane podłoże na całym świecie jest rekomendowane jako najlepsze dla koni. Oprócz komfortu jazdy, zadbaliśmy o nasze ukochane zwierzęta. Bezpieczeństwo oraz ich wygoda to dla nas sprawa kluczowa. Osoby towarzyszące zapraszamy na antresolę znajdującą się wewnątrz ujeżdżalni. Stąd z góry można oglądać zabawy koni z konnymi, a w chłodne dni napić się ciepłej herbaty i pysznego kakao. Zapraszamy także na jazdy wieczorne.

Stajnia Seniora

Na naszym terenie dobiegła końca budowa nowej stajni dla seniorów. Jest to miejsce dla naszych najstarszych koni, które zasłużenie przeszły na dożywotnią emeryturę. Stajnia ma charakter otwarty, gdzie konie swobodnie spacerują i korzystają z uciech życia. Na emeryturę przeszły dotychczas: Fluer, Emil, Lawina, Nesti i Lolek.

 

Nasi trenerzy

Osoby wspaniałe, cierpliwe, pełne pasji i miłości do koni

Kontakt: 601 870 432

 

Nasi końscy podopieczni  

GRACJA Arden szwedzki, jeden z największych koni w naszej stajni o niespotykanie spokojnym usposobieniu i rzadkiej maści gniadodereszowatej.
EMIL Siwek, ślązak pokaźnych rozmiarów. Bardzo uroczy, jeźdźcy wspominając jazdę na nim, używają stwierdzenia, że "siedzi się na nim jak na kanapie" - możecie go odwiedzić już w naszej stajni seniorów.
DUNKEL Koń fryzyjski, syn Dafne.
JAFAR Kuc wielkości swojego kolegi Lolka, karosrokaty, uwielbia głaskanie, jest niezwykle przyjazny.
ZŁOTA  Młoda, perspektywiczna, siwa klacz, niezwykle inteligenta i wrażliwa. Za prawym uchem ma wyjątkową brązową plamkę, która nadaje jej jeszcze większego uroku.
QUEEN NUTKA Przepiękna, grzeczna klacz. Podobnie jak jej mamusia- duży z niej przytulaś :)
AMUA Nasza  "malutka" złośnica, piękna i jedyna w swoim rodzaju.
LAWINA Bardzo cierpliwa i wyrozumiała klacz, na niej dzieci poznają pierwsze widoki z siodła. Możecie ją odwiedzić w stajni seniorów.
LOLEK Syn Lawiny, mały urwis ale bardzo milusiński.
NESTO Kuc walijski, syn Nesti.
JOKE I WIESIEK       Dla najmłodszych i najmniejszych, dwa kucyki szetlandzkie, mama i synuś, przemiłe pieszczochy, przy nich dzieci uczą się pierwszej pielęgnacji konia.
DEBBY Od pierwszego dnia zdobyła serca naszych jeźdźców zarówno początkujących, jak i tych dłużej jeżdżących
FLEUR Nasz "kwiatuszek", często nazywana po prostu RUDĄ, ze względu na umaszczenie. Możecie ją odwiedzić w stajni seniorów.
DOYALINE Bardzo urodziwa klacz. Jej silna stroną są skoki.
ELMA Koń fryzyjski, bardzo majestatyczny i urodziwy, uwielbia być w centrum zainteresowania.
NESTI Siwa kucka rasy walijskiej. Bardzo energiczna i wesoła.
LEA LAYLA Córka Lady, klaczka o niezwykle uroczym wyglądzie. Jej delikatność i niepowtarzalny ruch oddają jej charakter. Jest bardzo ciekawa świata i uwielbia drapanie po szyi. A przede wszystkim szczególnie przyjaźni się z Dafne. 
DAFNE Jej matka to Elma. Jest pewniejsza siebie od swojej młodszej koleżanki Lea Layli. Kara maść dodaje jej urokliwości, przez co wygląda niczym koń z filmu. Niesamowicie szybko rośnie! Jest niezwykle grzeczna i opanowana - daje bardzo dobry przykład swojej koleżance!
   

latawca.png [151 KB]

 

REGULAMIN STAJNI AKADEMII KURASZKÓW

 

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki

Logo restauracji San Thai