DSC_5080.jpg

Dzieci w Akademii

Zajęcia dla dzieci w Akademii Kuraszków

 

CENNIK ZAJĘĆ DZIECIĘCYCH W AKADEMII KURASZKÓW

SOBOTNIE ZAJĘCIA DLA PAŃSTWA POCIECH ZACZNĄ SIĘ OD 03.11.2018r.

 

ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH

GODZ. 10:30      GRUPA I – 8 miesięcy- 1,5roku

GODZ. 11:30      GRUPA II -  1,5 roku- 3 latka    

 

Czas trwania - 1  godzina

Minimalna ilość uczestników- 6 - osób

Maksymalna ilość uczestników 12 - osób

Cena 35zł/ godzinę/ dziecko

 

Zajęcia są skierowane do rodziców z dziećmi chcących spędzić twórczo czas, dobrze się bawić, przekazać dziecku nowe umiejętności interpersonalne,  dać możliwość by dziecko stawiało pierwsze kroki na drodze  autoprezentacji, a także  poznawało lepiej możliwości własnego ciała i umysłu. Zajęcia  mają za zadanie rozwój twórczego myślenia oraz motoryki najmłodszych. Opierają się na stałym szkielecie wypełnianym nowymi elementami, ta zasada daje możliwość nauki przez powtarzalność, a także poczucia bezpieczeństwa dziecka na zajęciach. Dziecko pozna nowe tańce i piosenki, a w to wszystko będą wplecione ćwiczenia rozwijające koordynację oraz małą i dużą motorykę. Pojawiają się elementy plastyczne i sensoryczne, UWAGA dziecko może się wybrudzić J . Jednym z elementów zajęć jest także rozwijanie podstawy rytmicznej u dziecka. Nasz Animator Mateusz Szemiel jako reżyser teatru dziecięcego wierzy w bogactwo narzędzi jakie daje teatr do życia codziennego i rozwoju dziecka. Dlatego poza znanymi elementami takimi jak piłeczki, instrumenty, chusta klanzy itd. Będzie wplatał elementy zaczerpnięte z teatru.

 

 ZAJĘCIA TEATRALNE

GODZ.14:00    Dzieci w wieku od 3- 10 lat

Czas trwania 2,5 godziny

Minimalna liczba uczestników-  4 - osoby

Maksymalna liczba uczestników 12 - osoby

Cena 55zł/ zajęcia/ dziecko

 

Zajęcia są skierowane do dzieci chcących spędzić twórczo czas, dobrze się bawić, zdobyć nowe umiejętności interpersonalne, nauczyć się autoprezentacji, czy poznać lepiej możliwości własnego ciała i umysłu, a także sposób przełożenia emocji na świat przedmiotów. Teatr nie jest ekskluzywnym miejscem. Głęboko wierzę w bogactwo narzędzi jakie daje teatr do życia codziennego.

Tematyka spotkań - będzie wędrówką przez świat formy i lalek.

 

       Tematy:

 1. Teatr Cieni
 2. Marionetka
 3. Kukła
 4. Pacynka
 5. Mapet
 6. Jawajka
 7. Maska
 8. Lalka stolikowa
 9. Lalka Hybrydowa

 

 1. Teatr Cieni - Pierwsze spotkanie nowego tym razem Teatralnego cyklu warsztatów dla dzieci, będzie bardzo nieuchwytne bowiem zajmiemy się teatrem Cieni. Zobaczymy jak można robić cienie, co jest do tego potrzebne, także w warunkach domowych, obejrzymy krótki spektakl cieniowy dla najmłodszych przygotowany przez naszego instruktora, a następnie ruszymy do pracy by stworzyć własny teatr cieni, taki który będziemy mogli zabrać ze sobą do domu i przygotować domowy pokaz dla całej rodziny. Dzieci będą miały możliwość poznać „od kuchni” tą magiczną technikę teatralną, a także wykazać się jako scenografowie i plastycy domowych teatrów dla całych rodzin.
 2. Marionetka - Drugie spotkanie z cyklu Teatralnych warsztatów Akademii zabierze nas w świat marionetek. Dzieci poznają tę  bogatą w metaforę formę teatralną, dowiedzą się jak można samemu przygotować marionetkę, którą następnie zabiorą ze sobą do domu by wraz z całą rodziną móc dotknąć cudu ożywienia jaki daje nam Marionetka.
 3. Kukła - Trzecie spotkanie z cyklu Teatralnych warsztatów Akademii będzie nie tylko poznaniem kolejnej lalki teatralnej, ale także dotknięciem samej istoty Teatru. Dzieci wcielą się w reżyserów i pod przewodnictwem naszego instruktora stworzą własny spektakl oparty o jedną z pięknych baśni Braci Grimm. Formy lalkowe które zostaną wykonane podczas zajęć jak zwykle powędrują wraz z dziećmi do ich domów by z całymi rodzinami mogły przygotować domowy teatr.
 4. Pacynka - Czwarte spotkanie z cyklu Teatralnych warsztatów Akademii zapozna dzieci z sympatyczną i zawsze uśmiechniętą formą Pacynki. Stworzymy własne pacynki które będą mogły pozostać najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Bo czy jest coś cenniejszego niż przyjaciel którego same dzieci powołają do życia?

 

WARSZTATY WOKALNO – AKTORSKIE

GODZ.18:00   dla dzieci w wieku od 8 lat aż do 99ciu

Czas trwania - 1 godzina

Minimalna liczba uczestników-  4 dzieci

Maksymalna liczba uczestników 6

Cena 50zł/ godzinę/ osobę

 

Warsztaty wokalno- aktorskie

Mowa jest najważniejszym, oraz najbardziej skomplikowanym środkiem wyrazu człowieka. Za pomocą mowy komunikujemy się ze sobą przekazując informacje, od prozaicznych po zawiłe monologi prowadzone na salach uniwersyteckich. Mowa jest środkiem wyrażania emocji, a także swojej emocjonalności, co w sposób oczywisty predysponowało mowę do teatru i piosenki. Mówiąc człowiek kreuje swój wizerunek. Każdy zapewne pragnie, by jego wizerunek był w doskonałym stanie, dlatego już od dziecka powinno się dbać o prawidłowy i dbały sposób mowy, wyrażania emocji, inni bowiem postrzegają nas przez to, co im dostępne, co na zewnątrz nas!

Przedstawiamy Państwu ofertę Warsztatów Wokalnych kierowanych do dzieci i młodzieży. Warsztaty te oczywiście skupiają się na śpiewie, jednak aby wznieść budynek, koniecznym jest posiadać fundamenty. Dlatego podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad:

 • Prawidłowym oddechem, umiejętnością dysponowania nim, za równo w mowie, jak i w śpiewie
 • Sposobem artykulacji zgłosek, za czym idzie synchronizacja aparatu oddechowego z aparatem mowy
 • Dykcją w tekście mówionym i śpiewanym
 • Uruchomieniem całego aparatu mowy poprzez lekkie ćwiczenia fizyczne (sposoby przygotowania całego ciała do pracy wokalno aktorskiej)
 • Interpretacją oraz rozumieniem tekstu
 • Sposobem wyrażania zawartych w tekście i muzyce emocji
 • Adaptacją tekstu piosenki do indywidualnej emocjonalności uczestników
 • Sposobem współpracy z akompaniatorem
 • Sposobem pracy z mikrofonem, oraz sprzętem odsłuchowym (podstawowe informacje o poprawnych zachowaniach na scenie od strony technicznej)
 • Umiejętnością wyrażania emocji, kierowania oraz panowania nad nimi
 • Zbudowaniem pewności siebie oraz kreowania swojego wizerunku na scenie

 

Oferujemy pracę z profesjonalnym akompaniatorem, zapewniamy aranżacje muzyczne dla uczestników. Dodatkowo oferujemy profesjonalną realizację dźwięku, a także mikrofony do nagrań studyjnych. Warsztaty jednak przede wszystkim mają stanowić dla uczestników dobrą zabawę pomagającą przełamać swoje bariery, stres, a w następstwie otworzyć się emocjonalnie.

 

 Proponowany program zajęć:

 1. Zajęcia w grupie:
 2. Rozgrzewka (lekkie ćwiczenia fizyczne)
 3. Rozgrzewka aparatu oddechowego oraz mowy
 4. Rozśpiewanie przy pianinie
 5. Praca grupowa(np. etiudy aktorskie, zgrywanie wzajemne swoich tekstów, praca nad emocjami i wyrażaniem ich, zabawy pomagające w pracy nad głosem)
 6. Możliwość opracowywania grupowego utworu uczestników oraz nagrania go w formie studyjnej.

 

NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY DROGĄ TELEFONICZNĄ LUB  MAILOWĄ.

ZAJĘCIA NIE ODBĘDĄ SIĘ, JEŻELI NIE BĘDZIE MINIMALNEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA KARNETU NA WIĘKSZĄ LICZBĘ ZAJĘĆ W NIŻSZEJ CENIE.

REGULAMIN ZAJĘĆ DOSTĘPNY JEST DO WGLĄDU W NASZEJ HOTELOWEJ RECEPCJI.

 

 

 

 

 

Kontakt

Jesionowa 9
55-120 Kuraszków

tel. 71 310 10 24
mail recepcja@akademiakuraszkow.pl

Społecznościowe - linki